Blog kulinarny ze sprawdzonymi przepisami na tradycyjne dania kuchni włoskiej, sekrety kulinarne i naturalne receptury. Dania dla całej rodziny na każdą porę dnia i okazję.
Kaszę pęczak gotujemy na sypko według instrukcji na opakowaniu.
Warzywa myjemy i dokładnie osuszamy, następnie kroimy w grubszą kostkę.
Cebulę i czosnek obieramy, następnie kroimy w drobną kostkę.
W dużym i szerokim garnku lub na patelni rozgrzewamy 3-4 łyżki oliwy z oliwek, następnie wrzucamy pokrojoną cebulę i czosnek. Całość podsmażamy, mieszając od czasu do czasu.
Do garnka wrzucamy paprykę, smażymy ok. 5 minut, mieszając od czasu do czasu.
Dodajemy cukinie, listki bazylii i dusimy kolejne 5 minut, mieszając.
Następnie wlewamy passatę, doprawiamy do smaku ziołami prowansalskimi, solą oraz pieprzem i gotujemy kolejne 10 minut.
Na koniec dodajemy ugotowaną kaszę, mieszamy i dusimy ok. 2-3 minuty.
Kaszotto zdejmujemy z ognia, oprószamy startym parmezanem i podajemy od razu po przygotowaniu. Smacznego!
W przypadku pytań dot. przepisu możecie skontaktować się ze mną na FBlub na IG, lub zostawić je w komentarzu. Jeśli przygotowaliście potrawę według mojego przepisu, byłabym wdzięczna za przesłanie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia umieszczam w Waszej Galerii. Dziękuję!