Włochy od kuchni

Włochy od kuchni


Dzięki różnorodności smaków i wysokiej jakości składników kuchnia włoska zachwyciła podniebienia milionów ludzi na całym świecie i uważana jest za jedną z najlepszych. I choć kojarzy się głównie z makaronem, pizzą i lodami, każdy z 20 regionów ma wiele do zaoferowania.

Kuchnia włoska jest bardzo różnorodna, wyjątkowa w smaku i niepowtarzalna. Zasmakuj się w kuchni włoskiej bez wychodzenia z domu i odkryj typowe włoskie smaki i przepisy.

Zapraszam Cię w kulinarną podróż do Włoch. W zakładce „Włochy od kuchni” znajdziesz przepis na tradycyjne panettone z Lombardii, ciasteczka savoiardi z Piemontu, pesto z pieczonej papryki z Ligurii, knedle z chleba canederli z Trydentu, ragù alla bolognese z Emilia-Romania oraz cantucci z Toskanii i wiele innych włoskich przysmaków.

Buon appetito!


LOMBARDIA


PIEMONT


DOLINA AOSTY


LIGURIA


TRYDENT


FRIULI – WENECJA JULIJSKA


WENECJA EUGANEJSKA


EMILIA-ROMANIA


MARCHE


TOSKANIA


UMBRIA


LACJUM


APULIA


KAMPANIA


SYCYLIA


KULINARNE INSPIRACJE

Jeżeli dział „Włochy od kuchni” przypadł Wam do gustu, jesteście wielbicielami włoskich smaków, serdecznie polecam Wam zakładkę KUCHNIA WŁOSKA. Smacznego!


W przypadku pytań dot. przepisu możecie skontaktować się ze mną na FB lub na IG, lub zostawić je w komentarzu. 
Jeśli przygotowaliście potrawę według mojego przepisu, byłabym wdzięczna za przesłanie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia umieszczam w Waszej Galerii. Dziękuję! 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.