SKŁADNIKI
Ryba w sosie śmietanowym ze szpinakiem
- 700 g filetu z ryby np. dorsza
- 250 ml śmietany 18%
- 200 ml bulionu warzywnego
- 100 g szpinaku
- 2 szalotki
- 2 łyżki mąki
- 1-2 łyżki masła
- szczypiorek
- oliwa z oliwek
- sól i pieprz

PRZYGOTOWANIE
Ryba w sosie śmietanowym ze szpinakiem
- Filety z ryby kroimy w kostkę i doprawiamy solą oraz pieprzem.
- Na patelni rozgrzewamy 2-3 łyżki oliwy, następnie wrzucamy dorsza i obsmażamy ze wszystkich stron.
- Rybę zdejmujemy z patelni i trzymamy w cieple.
- Na patelni rozpuszczamy masło, następnie dodajemy drobno posiekane szalotki, które podsmażamy ok. 5 minut, mieszając od czasu do czasu.
- Wlewamy ciepły bulion oraz śmietanę roztrzepaną z 3 łyżkami ciepłego bulionu i 1-2 łyżkami mąki, następnie doprawiamy solą oraz pieprzem i dokładnie mieszamy.
- Na koniec wkładamy wcześniej podsmażoną rybę, przykrywamy i dusimy ok. 5 minut.
- Gdy sos zgęstnieje, dodajemy liście szpinaku (w całości lub posiekane). Całość trzymamy na ogniu ok. 1-2 minuty na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu.
- Rybę oprószamy czarnym pieprzem, drobno posiekanym szczypiorkiem i podajemy od razu po przygotowaniu. Smacznego!


KULINARNE INSPIPRACJE
Na koniec chciałabym polecić Wam jeszcze zakładkę RYBY, w której znajdziecie wiele przepisów na dania rybne, między innymi:
W przypadku pytań dot. przepisu możecie skontaktować się ze mną na FB lub na IG, lub zostawić je w komentarzu.
Jeśli przygotowaliście potrawę według mojego przepisu, byłabym wdzięczna za przesłanie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia umieszczam w Waszej Galerii. Dziękuję!





