Polsko-włoski blog kulinarny ze sprawdzonymi przepisami na tradycyjne włoskie dania. Sekrety kulinarne, naturalne receptury, dania dla całej rodziny na każdą porę dnia i okazję.
Bigos, syty, treściwy i bardzo aromatyczny. Jakiś czas temu na blogu pojawił się przepis na jedną z najbardziej popularnych polskich potraw: bigos staropolski. Dziś chciałam przenieść się kulinarnie z Polski do Południowego Tyrolu, skąd pochodzi bigos tyrolski. Głównym składnikiem bigosu jest kapusta kiszona i boczek wędzony, których smak podkręca dodatek liści laurowych i owoców jałowca. Realizacja przepisu jest dość prosta, nie wymaga specjalnych składników, musimy się skupić tylko na długim gotowaniu bigosu na małym ogniu. Jeżeli jesteście ciekawi, jak smakuje bigos w wersji tyrolskiej, serdecznie polecam dzisiejszy przepis!
SKŁADNIKI
1 kg kapusty kiszonej
250 g wędzonego boczku
1 l bulionu mięsnego
2 cebule
2 łyżki masła
2 łyżki oleju
3 listki laurowe
5-7 owoców jałowca sól, pieprz, cukier
PRZYGOTOWANIE
Kapustę kiszoną drobno kroimy.
Cebule kroimy w kostkę i podsmażamy na 2 łyżkach masła i 2 łyżkach oleju ok. 5 minut.
Do cebuli dodajemy boczek pokrojony w paseczki lub kostkę, który podsmażamy ok. 10 minut.
Na koniec wrzucamy kapustę. Całość zalewamy gorącym bulionem wody, dodajemy listki laurowe i owoce jałowca; doprawiamy do smaku solą, pieprzem i cukrem.
Bigos gotujemy pod przykryciem na małym ogniu ok. 1 godziny, mieszając od czasu do czasu.
KULINARNE INSPIRACJE
Królem bigosu jest dla mnie bigos staropolski, który serdecznie Wam polecam!
W przypadku pytań dot. przepisu możecie skontaktować się ze mną na FB lub na IG, lub zostawić je w komentarzu.
Jeśli przygotowaliście potrawę według mojego przepisu, byłabym wdzięczna za przesłanie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia umieszczam w Waszej Galerii. Dziękuję!