Bakłażana obieramy ze skóry, kroimy w kostkę (powinniśmy mieć ok. 250 g miąższu) i obsmażamy na patelni z 2-3 łyżkami oliwy ok. 10 minut do miękkości, mieszając od czasu do czasu.
Podduszonego bakłażana przekładamy na sitko, rozdrabniamy widelcem, następnie odstawiamy do wystygnięcia.
Sos pomidorowy
Cebulę oraz łodygę selera naciowego kroimy w drobną kostkę.
W dużym garnku rozgrzewamy 2-3 łyżki oliwy. Na oliwie szklimy cebulę, seler naciowy oraz 2 ząbki czosnku wyciśnięte przez praskę, mieszając od czasu do czasu.
Do sosu dodajemy passatę, 1 łyżeczkę oregano oraz kilka listków bazylii.
Na koniec doprawiamy solą i pieprzem, przykrywamy, gotujemy pod przykryciem ok. 15 minut, co jakiś czas mieszając.
Pulpeciki
Do mięsa dodajemy 2 jajka, bułkę tartą, starty ser, 2 ząbki czosnku wyciśnięte przez praskę oraz bakłażana.
Na koniec doprawiamy ziołami prowansalskimi, solą i pieprzem.
Masę dokładnie wyrabiamy, następnie przykrywamy i odstawiamy do lodówki na ok. 30 minut.
Z mięsa formujemy pulpeciki (ok. 50 g sztuka), które następnie obsmażamy na patelni.
Obsmażone pulpeciki wrzucamy do sosu pomidorowego i gotujemy ok. 15 minut.
Pulpety podajemy od razu po przygotowaniu np. z makaronem tagliatelle.
Mięsne pulpeciki z bakłażanem w sosie pomidorowym
Mięsne pulpeciki z bakłażanem w sosie pomidorowym
W przypadku pytań dot. przepisu możecie skontaktować się ze mną na FB lub na IG, lub zostawić je w komentarzu. Jeśli przygotowaliście potrawę według mojego przepisu, byłabym wdzięczna za przesłanie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia umieszczam w Waszej Galerii. Dziękuję!